[]
[]
[]
[]
Aby jednak jeszcze lepiej zrozumieć naszych towarzyszy, warto wybrać się gdzieś z nimi na dłużej. Jedną z opcji wspólnego spędzenia czasu jest biwak integracyjny. Kilka dni spędzonych w ekstremalnych warunkach wydobywa z człowieka jego prawdziwe oblicze. Jadąc na biwak, musimy zatroszczyć się o takie rzeczy jak miejsce do spania, przygotowanie posiłków czy rozpalenie ogniska, kiedy zbliża się wieczór. Wspólna praca i organizowanie przestrzeni do życia znakomicie pokazuje, kto z nas jest zaradny i pracowity, a kto wręcz przeciwnie. Podczas biwaku nie ma miejsca na egoizm. Aby czuć się na nim komfortowo, jego uczestnicy muszą ze sobą współpracować. Pozwala to posiąść trudną sztukę kompromisu i pokazuje, z którymi ludźmi potrafimy się porozumieć, a których lepiej omijać z daleka.

Biwaki integracyjne pełne są także różnego rodzaju atrakcji oraz wspólnych zadań do wykonania. Takie sytuacje zazwyczaj wymagają podziału obowiązków. Prowadzi to często do ujawnienia się osoby, która ma największy wpływ na grupę i może pełnić w pracy czy w klasie funkcję lidera. Przy okazji doskonale też widać stosunek pozostałych osób do przydzielonych im zadań. Jedni podejdą do tego z pasją i entuzjazmem, inni natomiast niechętnie spełnią poleconą im misję. Obserwując zachowanie poszczególnych osób, można przypuszczać, że tak samo będą one działały również na gruncie zawodowym.

Biwaki integracyjne to również kilka wieczorów spędzonych wspólnie przy ognisku. Jest to okazja do szczerych rozmów i poznawania wzajemnych historii życia. Takie momenty bardzo zbliżają ludzi. Pomagają również zacieśnić relacje, co z pewnością będzie miało odzwierciedlenie na stanowisku pracy. Już kilka dni wspólnego biwaku sprawi, że inaczej spojrzymy na swojego towarzysza pracy i być może, zobaczymy w nim zalety, których dotychczas nie dostrzegaliśmy. Integracyjne wyjazdy na biwak pozwalają więc nie tylko wzajemne poznanie się ich uczestników, ale doskonale pokazują również podejście poszczególnych osób do życia i pracy.
ośrodek rekreacyjny SportFan | biwak w Nowym Dębcu | biwaki organizacja | biwaki oferty | biwaki nad jeziorem | biwaki Wielkopolska
Biwak integracyjny to idealne rozwiązanie dla grup, które dopiero się poznają. Przygotowanie gry i zadania pozwolą uczestnikom na wzajemne poznanie się i umożliwią przełamanie lodów.
Spotkania integracyjne to bardzo popularny sposób spędzania czasu poza pracą lub szkołą. Pozwalają one poznać swoich współpracowników lub kolegów ze szkoły z zupełnie innej strony niż ta, którą oglądamy na co dzień. Ludzie w takich sytuacjach są bowiem bardziej swobodni i niekiedy zupełnie inni.